FRÝDEK - MÍSTEK

 výměník Distep, Jiráskova 3320, Frýdek-Místek, 738 01

ROZVRH

O POBOČCE

 výměník Distep, Jiráskova 3320, Frýdek-Místek, 738 01

Frýdek-Místek je hlavní centrála českého Draculino týmu. Od roku 2009 se zde oficiálně věnujeme brazilskému jiu-jitsu a MMA. Děláme jak tradiční formu v kimonu (BJJ), tak moderní bez kimon (grappling). Mezi našimi kurzy naleznete i kondiční box a trénink síly. Tréninky jiu-jitsu jsou také pro děti od 4 let v různých věkových skupinách. Aktivně se účastníme zápasů v BJJ a MMA. Organizujeme mezinárodní turnaj v jiu-jitsu, festival jiu-jitsu a kempy pro dospělé i pro děti. V našem týmu jsou jak závodníci, tak hobíci všech věkových skupin včetně žen. Trénují u nás celé rodiny za zvýhodněnou cenu.

JIU-JITSU

BJJ je způsob boje převážně na zemi bez použití úderů a kopů. Namísto toho se zde spoléhá na kontrolu oponenta, páky a škrcení. Vyhrává ten chytřejší a ne ten silnější, díky čemuž si BJJ vysloužilo přezdívku lidské šachy. S BJJ lze začít doslova v jakémkoliv věku. I přes to, že je zde mnoho k učení, je možné ovládnout všechny základní aspekty boje na zemi již po pár měsících.

GRAPPLING

Grappling je moderní verze jiu-jitsu, kdy se nepoužívá kimono. Boj je více dynamičtější a ve větší míře se zde útočí na nohy. Střetávají se zde jak vyznavači tradičního jiu-jitsu, tak MMA. Nicméně lze tento sport dělat úplně samostatně již od začátku. Oproti jiu-jitsu zde nejsou udělovány pásky.

JIU-JITSU PRO DĚTI

BJJ pro děti je rozděleno podle věkových skupin, které se rozlišují co 3 roky a to od 4 let až do 15 let. Byť je zde kladen největší důraz na obecný pohybový rozvoj, děti už i zde objevují kouzlo sportovního jiu-jitsu a sebeobrany. Od 7 let se již účastní i soutěží. Starší děti od 10 let se navíc účastní jiu-jitsu kempů pro děti, které děláme na Starých Hamrech. Děti se skrze boj učí disciplíně, respektu, vytrvalosti a pokoře.

MMA

MMA je nejrychleji se rozvíjející sport na světě. Jedná se o smíšená bojová umění, jenž se skládají z úderových disciplín (např. box), ze zápasu (wrestling) a boje na zemi (brazilské jiu-jitsu). Jedná se o velice tvrý způsob boje, který je vyhledáván pro svou reálnost. Je fyzicky velmi náročný a tvrdý. Sportovní soutěžní forma využívá kontrolovanou agresi. MMA je srovnáváno s atletickým desetibojem pro svou technickou a fyzickou náročnost. Kurz je z 99% záležitostí mužů.

KONDIČNÍ BOX

Box je nejstarší způsob boje mezi lidmi. Cílem je za pomoci úderů nad pás knockoutovat soupeře k zemi. Box má velmi malou škálu technik oproti jiným bojovým sportům. O to větší důraz je zde kladen na pohyb a načasování. Box je ze všech bojových sportů nejnáročnější na vytrvalost. U nás je box společně s BJJ nejvíce vyhledávaným kurzem mezi ženami. Je to i tím, že u nás se jede kondiční forma boxu a ne závodní.

TĚLOCVIK

Tělocvik je cvičení těla v kompletní podobě při minimalistickém úsilí. Síla (zvedání železa) celého těla včetně spodních končetin je důležitá pro kvalitní život zejména v pozdějším věku. Ohebnost (strečink) nám zajistí plný rozsah pohybu. Cílem této hodiny je zlepšení kvality života (a ne rekordy) a je tudíž určena i pro dříve narozené. Není zde horní věkový limit. Pokud tedy chcete fungující tělo při minimálním investovaném čase, tak je tento trénink 2-3x týdně právě pro vás. Člověk nepřestává cvičit, protože je starý. Člověk je starý, protože přestal cvičit.

CENÍK

spolek: GB Draculino
IČ: 22814248(nejsme plátci DPH)
číslo účtu: 144198060/5500

hlavní trenér: Robin Javorek
mobil: +420 724 711 515 (ENG, PL)
e-mail: frydekmistek@draculino.cz