[vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″]

ORGANIZOVANÍ JAKO TÝM, BOJUJÍCÍ JAKO RODINA

Od roku 2009 se ve Frýdku-Místku (hlavní centrála) oficiálně věnujeme brazilskému jiu-jitsu (BJJ) a MMA. V roce 2011 jsme se zařadili do týmu Draculino pod vedením polského profesora Slawomir Szamota (Tychy). Od této doby vzniklo v ČR dalších 8 poboček: Ostrava, Třinec, Olomouc, Moravské Málkovice, Holešov, Zlín, Opava a Kroměříž. Mezi našimi kurzy naleznete i kondiční box. Nabízíme také možnost kondičně silových tréninků: kettlebell, tělocvik. Tréninky jiu-jitsu jsou také pro děti a to ve 4 různých věkových skupinách: 4-6 let, 7-9 let, 10-12 a 13-15 let. Aktivně se účastníme zápasů v různých bojových sportech (BJJ a MMA). Každoročně pořádáme ve Frýdku-Místku mezinárodní turnaj v jiu-jitsu nesoucí název MILKY WAY quest (dříve NoEXCUSE!). Dále organizujeme festival jiu-jitsu s týmovým turnajem a kempy pro dospělé i pro děti. V našem týmu jsou jak závodníci, tak hobíci všech věkových skupin včetně žen (trénují u nás celé rodiny).

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″]

BRAZILSKÉ JIU-JITSU
Brazilské Jiu-Jitsu (BJJ, nebo jen jiu-jitsu) je způsob boje na zemi bez použití úderů a kopů, namísto toho se zde spoléha na kontrolu oponenta, páky a škrcení. Právě pro svou téměř bezbřehou škálu technik a jejich kombinací mužou být souboje v BJJ velice dynamickým a inteligentním procesem akcí a reakcí, díky čemuž si BJJ vysloužilo přezdívku lidské šachy. Byť výrazně přispívá k fyzickému stavu trenujících, jeho efektivita technik v praxi dovoluje s použitím minima fyzického úsilí porazit silnější protivníky. Proto je BJJ osvědčenou formou sebeobrany vhodnou jak pro děti, tak pro lidi starší 50ti let. I přes to, že je zde mnoho k učení je možné ovládnout všechny základní aspekty boje na zemi již po pár měsících.

Registrace zde.

MMA
MMA je nejrychleji se rozvíjející sport na světě. Jedná se o smíšená bojová umění, jenž se skládají z úderových disciplín (např. box), ze zápasu (wrestling) a boje na zemi (brazilské jiu-jitsu). Jedná se o velice tvrý způsob boje, který je vyhledáván pro svou reálnost. Je fyzicky velmi náročný a tvrdý. Sportovní soutěžní forma využívá kontrolovanou agresi. MMA je srovnáváno s atletickým desetibojem pro svou technickou a fyzickou náročnost. Kurz je z 99% záležitostí mužů.
Registrace zde.

KONDIČNÍ BOX
Box je nejstarší způsob boje mezi lidmi. Cílem je za pomoci úderů nad pás knockoutovat soupeře k zemi. Box má velmi malou škálu technik oproti jiným bojovým sportům. O to větší důraz je zde kladen na pohyb a načasování. Box je ze všech bojových sportů nejnáročnější na vytrvalost. U nás je box společně s BJJ nejvíce vyhledávaným kurzem mezi ženami. Je to i tím, že u nás se jede kondiční forma boxu a ne závodní.
Registrace zde.

 

[/vc_column][vc_column width=“1/2″]

BRAZILSKÉ JIU-JITSU PRO DĚTI
Brazilské Jiu-Jitsu pro děti je rozděleno podle věkových skupin. Nejmladší kategorie je od 4-6 let. Byť je zde je kladen největší důraz na obecný pohybový rozvoj dítěte, už i zde objevují kouzlo sportovního jiu-jitsu a sebeobrany. Druhá skupina v rozmezí 7-9 let se již účastní i soutěží. Nejstarší skupiny ve věku 10-12 a 13-15 let se navíc již také účastní jiu-jitsu kempů pro děti, které děláme na Starých Hamrech
Nábor je v těchto měsících: únor, září. Registrace zde.

TĚLOCVIK
Tělocvik je gymnastické posilování převážně s vlastní tělesnou váhou. Využívají se základní tělocvičná nářadí jako jsou hrazda, kruhy, žebřiny, lano apod. Není zde kladen žádný požadavek na základní sílu při vstupu do kurzu. Posiluje se zde celé tělo včetně nohou. Každý cvik má svůj kompenzační cvik. Všechny progrese jsou pečlivě plánovány a postupným zvyšováním náročnosti roste síla a mobilita. Tělocvik je vhodný jak pro muže, tak i pro ženy. Cviky jsou individuálně voleny podle osobních dispozic každého cvičence.
Nábor je v těchto měsících: březen, září, prosinec. Registrace zde.

KETTLEBELL
S železnou koulí se ve světě cvičí stovky let. Společně s moderním přístupem ke zdravému tréninku tak vytváří nejefektivnější prostředí pro rozvoj síly, ale i vytrvalosti. Klade se velký důraz na správné dýchání a držení těla. Díky tomu má toto cvičení výrazný benefit na vytvoření si zdravého silného těla a může sloužit také jako způsob, jak odstranit zdravotní problémy. Člověk si zde procvičí a posílí kompletně celé tělo. Trénink je vhodný jak pro výkonnostní sportovce tak pro ženy, které se silovým tréninkem teprve začínají.

Registrace zde.

 

[/vc_column][/vc_row]