TŘINEC

 Komenského 812, Třinec, 739 61

INSTAGRAM

ROZVRH

O POBOČCE

Komenského 812, Třinec, 739 61

Draculino Třinec je pobočka českého Draculino týmu a založena byla roku 2016. Věnujeme se zde Brazilskému Jiu–Jitsu, MMA a kondičnímu boxu. V BJJ a MMA budujeme kromě hobby týmu i tým závodní. Navštěvujeme a účastníme se tradičně spousty turnajů a seminářů pod světovými i místními organizacemi, kde jsme získali medaile a hlavně i zkušenosti. V BJJ se věnujeme i práci s dětmi.

JIU-JITSU

BJJ je způsob boje převážně na zemi bez použití úderů a kopů. Namísto toho se zde spoléhá na kontrolu oponenta, páky a škrcení. Vyhrává ten chytřejší a ne ten silnější, díky čemuž si BJJ vysloužilo přezdívku lidské šachy. S BJJ lze začít doslova v jakémkoliv věku. I přes to, že je zde mnoho k učení, je možné ovládnout všechny základní aspekty boje na zemi již po pár měsících.

GRAPPLING

Grappling je moderní verze jiu-jitsu, kdy se nepoužívá kimono. Boj je více dynamičtější a ve větší míře se zde útočí na nohy. Střetávají se zde jak vyznavači tradičního jiu-jitsu, tak MMA. Nicméně lze tento sport dělat úplně samostatně již od začátku. Oproti jiu-jitsu zde nejsou udělovány pásky.

MMA

MMA je nejrychleji se rozvíjející sport na světě. Jedná se o smíšená bojová umění, jenž se skládají z úderových disciplín (např. box), ze zápasu (wrestling) a boje na zemi (brazilské jiu-jitsu). Jedná se o velice tvrý způsob boje, který je vyhledáván pro svou reálnost. Je fyzicky velmi náročný a tvrdý. Sportovní soutěžní forma využívá kontrolovanou agresi. MMA je srovnáváno s atletickým desetibojem pro svou technickou a fyzickou náročnost. Kurz je z 99% záležitostí mužů.

KONDIČNÍ BOX

Box je nejstarší způsob boje mezi lidmi. Cílem je za pomoci úderů nad pás knockoutovat soupeře k zemi. Box má velmi malou škálu technik oproti jiným bojovým sportům. O to větší důraz je zde kladen na pohyb a načasování. Box je ze všech bojových sportů nejnáročnější na vytrvalost. U nás je box společně s BJJ nejvíce vyhledávaným kurzem mezi ženami. Je to i tím, že u nás se jede kondiční forma boxu a ne závodní.

CENÍK

hlavní trenér: Michal Sumelidis
mobil: +420 722 036 028 (ENG, PL)
e-mail: trinec@draculino.cz