Přidej se k nám i ty!

frýdek-místek

Od roku 2009 se ve Frýdku-Místku (hlavní centrála) oficiálně věnujeme brazilskému jiu-jitsu (BJJ) a MMA. V roce 2011 jsme se zařadili do týmu Draculino pod vedením polského profesora Slawomir Szamota (3. stupeň černého pásu). Od roku 2020 jsme součástí největšího týmu na světě, kterým je Gracie Barra. Mimo to jsme součástí BJJ Globetrotters. V ČR máme dalších 7 poboček (abecedně): Kroměříž, Olomouc, Opava, Ostrava, Třinec, Vyškov, Zlín. Naším hlavním představitelem je Vinicius „Draculino“ Magalhães (6. stupeň černého pásu) pod Carlosem Gracie Jr. (8. stupeň černého pásu), což je zakladatel Gracie Barra a syn tvůrce brazilského jiu-jitsu Carlose Gracie. Aktivně se účastníme zápasů v BJJ i MMA. Každoročně pořádáme ve Frýdku-Místku mezinárodní turnaj v jiu-jitsu nesoucí název MILKY WAY quest (dříve NoEXCUSE!). Dále organizujeme festival jiu-jitsu s týmovým turnajem a kempy pro dospělé i pro děti. V našem týmu jsou jak závodníci, tak hobíci všech věkových skupin včetně žen (trénují u nás celé rodiny). Staň se členem naší velké rodiny Draculino. Naše linide vypadá tedy takto: Mitsuyo Maeda > Carlos Gracie > Helio Gracie > Rolls Gracie > Carlos Gracie Jr. > Vinicius „Draculino“ Magalhães > Slawomir Szamota > Robin Javorek.

naše kurzy!

Brazilské Jiu-Jitsu (BJJ, nebo jen jiu-jitsu) je především způsob boje na zemi bez použití úderů a kopů, namísto toho se zde spoléhá na kontrolu oponenta, páky a škrcení. Právě pro svou téměř bezbřehou škálu technik a jejich kombinací mohou být souboje v jiu-jitsu velice dynamickým a inteligentním procesem akcí a reakcí, díky čemuž si jiu-jitsu vysloužilo přezdívku lidské šachy. Byť výrazně přispívá k fyzickému stavu trénujících, jeho efektivita technik v praxi dovoluje s použitím minima fyzického úsilí porazit silnější protivníky. Proto je jiu-jitsu osvědčenou formou sebeobrany vhodnou jak pro děti, tak pro lidi starší 50ti let. I přes to, že je zde mnoho k učení je možné ovládnout všechny základní aspekty boje na zemi již po pár měsících. Máme kurzy věnované zvlášť začátečníkům (GB1) a zvlášť pokročilým (GB2). Trénujeme jak v gi (kimono), tak nogi. Tréninky jsou dopoledne, odpoledne i večer. Na výuce se podílí mnoho instruktorů. Hlavní trenér Robin Javorek je držitelem černého pásu. Začít se dá každý den.

Naše akademie nabízí výuku jiu-jitsu i pro děti. Věkové kategorie jsou rozděleny po 3 letech: 4-6, 7-9, 10-12, 13-15 a 16+. Už i ti úplně nejmenší se učí základy jiu-jitsu a sebeobrany (trénink 1x týdně). Nejedná se tedy pouze o obecný pohybový rozvoj. Děti od 7 let pak mají možnost účastnit se turnajů a trénují již 2x týdně. Děti nabíráme 2x do roka: v září a únoru. Oba tyto měsíce jsou zdarma na zkušenou. Na každé lekci je přítomno několik instruktorů.

je nejrychleji se rozvíjející sport na světě. Jedná se o smíšená bojová umění, jenž se skládají z úderových disciplín (např. box), ze zápasu (wrestling) a boje na zemi (jiu-jitsu). Jedná se o velice tvrdý způsob boje, který je vyhledáván pro svou reálnost. Je fyzicky velmi náročný. Sportovní soutěžní forma využívá kontrolovanou agresi. MMA je srovnáváno s atletickým desetibojem pro svou technickou a fyzickou náročnost. Kurz je z 99% záležitostí mužů. Tréninky jsou 7x týdně, a to ráno i odpoledne. Vše pod vedením aktivního profesionálního MMA zápasníka Lukáše Zavičáka. Nábor probíhá neustále.

je nejstarší způsob boje mezi lidmi. Cílem je za pomoci úderů nad pás knockoutovat soupeře k zemi. Box má velmi malou škálu technik oproti jiným bojovým sportům. O to větší důraz je zde kladen na pohyb a načasování. Box je ze všech bojových sportů nejnáročnější na vytrvalost. U nás je box společně s jiu-jitsu nejvíce vyhledávaným kurzem mezi ženami. Je to i tím, že u nás se jede kondiční forma boxu a ne závodní. Tréninky probíhají 2x týdně v podvečer a lze se kdykoliv připojit. Těšit se na Tebe bude boxer s dlouholetou praxí Lubomír Sadke.

S železnou koulí neboli kettlebell (rusky girja) se ve světě cvičí stovky let. Společně s moderním přístupem ke zdravému tréninku tak vytváří nejefektivnější prostředí pro rozvoj síly, ale i vytrvalosti. Klade se velký důraz na správné dýchání a držení těla. Díky tomu má toto cvičení výrazný benefit na vytvoření si zdravého silného těla a může sloužit také jako způsob, jak odstranit zdravotní problémy. Člověk si zde procvičí a posílí kompletně celé tělo. Trénink je vhodný jak pro výkonnostní sportovce, tak pro ženy, které se silovým tréninkem teprve začínají. V tréninku se využívá i velká činka, kruhy a další gymnastické náčiní. Jedná se tedy o komplexní silový trénink. I když se cvičí ve skupině, trénink je individuálně sestavován každému jednotlivci na míru. Nejedná se o náhodný workout, ale o pečlivě plánovaný program. Je to škola síly. Na lekci jsou přítomní 2-3 instruktoři. Jedním z nich je i hlavní trenér jiu-jitsu Robin Javorek. Tréninky probíhají až 3x týdně a začít můžete už tento týden.

je gymnastické posilování převážně s vlastní tělesnou váhou. Využívají se základní tělocvičná nářadí jako jsou hrazda, kruhy, žebřiny, lano apod. Jedná se o lehčí formu posilování s kompenzačními cviky. Všechny progrese jsou pečlivě plánovány a postupným zvyšováním náročnosti roste síla a mobilita. Je to ideální cvičení k zahájení dne. Třeba už toho zítřejšího. Takto posilovat můžete 1-3x týdně pod vedením fitness trenéra a maséra Petra Javorka.

Chceš začít? ozvi se

Chceš zkusit něco nového? Nový druh sportu? Zaujal tě jeden z našich kurzů? Budeme rádi, když se přijdeš podívat k nám na trénink, můžeš si to zkusit a pak se rozhodneš jestli budeš chtít pokračovat.

Hlavní trenér: Robin Javorek