[vc_row][vc_column width=“1/1″]

[/vc_column][/vc_row][vc_row parallax=“true“ disable_element=“yes“ no_margin=“true“ no_columns_margin=“true“][vc_column width=“1/2″]

Brazilské Jiu-Jitsu je způsob boje na zemi bez použití úderů a kopů, namísto toho se zde spoléhá na kontrolu oponenta, páky a škrcení. Právě pro svou téměř bezbřehou škálu technik a jejich kombinací můžou být souboje v BJJ velice dynamickým a inteligentním procesem akcí a reakcí, díky čemuž si BJJ vysloužilo přezdívku lidské šachy. Byť výrazně přispívá k fyzickému stavu trénujících, jeho efektivita technik v praxi dovoluje s použitím minima fyzického úsilí porazit silnější protivníky. Proto je BJJ osvědčenou formou sebeobrany vhodnou jak pro děti, tak pro lidi starší 50ti let.

Za zakladatele se považuje rodina Gracie, jenž je vyvinula na začátku 20. století z juda. V BJJ existují stupně výkonnosti. Na rozdíl od jiných systémů se zde nekonají zkoušky, ale stupeň je udělen mistrem (držitel černého pásu) na základě jeho šikovnosti v boji. Jinými slovy pásek každého trénujícího přímo odráží jeho opravdovou úroveň v boji. Pro starší 16-ti let se udělují tyto pásky: bílý, modrý, fialový, hnědý a černý. V BJJ se soutěží a to jak v gi (kimono), tak bez něj – nogi.

BRAZILSKÉ JIU-JITSU JE JAKO LIDSKÉ ŠACHY


[rev_slider_vc alias=“BJJclanekvideo“]

PRO KOHO:
pro ty, kteří se chtějí naučit sebeobranu
pro ty, kteří chtějí mít radost z pohybu a zlepšit si fyzickou kondici
pro ty, kteří chtějí umět bojovat chytře

[/vc_column][vc_column width=“1/2″][rev_slider_vc alias=“BJJclanekfoto“]


BRAZILSKÉ JIU-JITSU JE PRO VŠECHNY


Naše tréninky se nezaměřují pouze na sportovní pojetí. BJJ v našem chápání je kompletní bojový systém zahrnující takedowny (porazy na zem – judo, zápas) a sebeobranu. Tréninkové skupiny jsou rozděleny dle věkových hranic. Mezi nejmladší patří děti ve věku 3-4 roky, 5-6 let7-9 let a 10-13 let. Hlavní skupinu pak tvoří mládež od 14 let. Tyto tréninky se rozdělují na základy (bílé pásy) a pokročilé (barevné pásy). Horní věková hranice není daná a začíná se nám zde vytvářet silná skupina lidí nad 30 a 40 let. Nicméně nejstaršímu našemu členovi bylo přes 50 let jehož poslední aktivní pohyb byl na střední škole. Ale ve světě je běžné, že lidé začínají s BJJ i po 70. narozeninách. A v neposlední řadě je třeba zmínit, že BJJ trénují i ženy a dívky a v našem oddíle to není jinak. Tréninky jsou zkrátka pro všechny.

Tréninky jsou rovnoměrně rozděleny mezi tréninky v gi a tréninky nogi. Lze trénovat obojí nebo se pouze specializovat na jeden styl…ale to by byla škoda. Obojí má své kouzlo a navzájem se doplňují. V gi je mnohem více možnosti útoků, je zde propracovanější obrana a hra je pomalejší. V nogi je díky absenci úchopů za oděv kladen důraz na dynamiku a útoky na nohy. Registrace zde.

Jsme součástí týmu Draculino (Vinicius Draculino – černý pás 6. stupně). Naším přímým mistrem je Slawomir Szamota (černý pás 3. stupně) z polského města Tychy.

Naše linie: Mitsuyo Maeda > Carlos Gracie > Helio Gracie > Rolls Gracie > Carlos Gracie Jr. > Vinicius „Draculino“ Magalhães > Slawomir Szamota > Robin Javorek

[/vc_column][/vc_row]